Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Pavel - Tébich

 

 

Vo pražské vesně, mezi járy 67-68  lapl borec do závěsu famílii co medila v kirchu v Žabinách. Čapli vyšeptaló kraksnu a valily za staró mutrou co vegetila na lontě, vinšovat haluz a lajvont laifku.

Přisvištěli a vyhučeli z kočáru, a do ovarů je mázlo pšššt. Vtrukli tedy do perníku a babču zmerčily chrochtat v betli, ale pak hlava mapa, že odložila lžicu. Co včil?

Mázli řepy do holpu, a aby necálovali havranům těžký love, za štreku do grilu, vygómali, že bábrli lupnó do fára, dohrnó do Brniska a zaševelí, že valila do kytek v kéru.

Jenže hodit rachejtlu tuhó jak špalek v klendře na sicnu trabuka kikslo. Zapli mozkovnu, a mekali, že ji fóknó do tébichu a sešněrujó na vágen. Jak naprášili tak zmákli. Traťůvkó curyk hodily stopku na autobánu u fecny beneliu 9 křížů, tam co šlo do pytla vo gólce 9 morgošů.

Rozklepaný perutě a vanilky vysadily meltu a voplodnily róry. Zalepily cech vyhučeli a zblikli, že tébich je vyčórované. Hodily drát hémonům co se v cukuletu přihasili. 

Mlíkaři prubli flétny, familii skásli, nahulili do antona a hrnuli na fízlárnu. Tam jim rozbili ciferník a pré kde prézlu zakuklily. Ze zarudléch jodovek kanul slané vasr a prndali furt dokola rovnó válku. Tak miló familii zamachlovali do kameňa.

Potém ve mléně jim mynář za tunel lupnul pětilitrové flastr, ale ve šlusu je z kleknservisu hnal aus do domášova. Fal ve finiši furt durchčí, švestky nevymákli ani prézlu ani tébich!

 

Slovníček: trabuko=trabant

                

 

.


Přesun na začátek strany


poslední úprava 16.02.2018  /
(c) 2018 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz