Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Radek "Pátračka" Drápal - Skoba

Jaro je hen. Borci už lícó v bermudách, kocny se zoncnijó a lapajo první oskarový blesky ,kolaři vopucovali vercajk a čoklaři vyrazili vyvětrat svoje čtyřnohý kámoše. Většina bajkerů je na ně alergická jak na pyl. Hantýruje se, že čokl kterej řve nerafá. Kámoš měl divnej pocit když ho jednó složila doga bez náhubku a majitel hantýroval, von vám neublíží, von si chce jenom hrát. Proto většina bajkerů čokly moc neprožívá.
 Mě nevyjímaje. Chtěl bych hantýrovat, že nésu ňáké profík, co na bajku denně usmaží šest pětek kilců, ale s podělávkama co vobjedó akorát tak fešnou koc a na bajku hrnó tak leda do knajpy se zrovna moc do holpecu nehážu. Minulé jár sem ufachčil nekompromisní kauf. Celkem sem za svoju mašinu vysolil asi padesát litránků. Tak hodil starovačku můj lajf bajkera. Ze staru sem drtil asfaltový bregly kol štatlu a gómal co dokážu skósnót. Sem tam nějaká skoba ale to se prd stalo. Správné bajkař se voklepe a hrne dál. Jenže s chálkó roste módr.
 Pak začla bét kaltna, imrvére cedilo svinčik na cestách. Tak sem si řek, že abych nevyhodil fyzičku z fenstru aus, musím hópat kilce i v kaltně a ve vasrůvce. Na jaře pak každýmu mastňákovi hodím mávačku zádiskama. Kilce naskakovaly a vodvaz byl větší a větší. Poslední metry už sem bergly sjížděl nekompromisním stylem buď to zmáknu a su king nebo to nezmáknu, hodím čápa a su mošna.
 Jak se čas přebliknul na zoncnovej, startovalo se pravideně každý pondělí provětrat lejtka mezi smrky a pak do knajpy. První dvě štreky byly celkem brutus. Všude vasrůvka, bahnisko a bajky se spíš tlačily. Ale teď poslední metr si oskar mákl. Zoncnil už morgen vo sedmi a za bregl zalez až vo osmi večer. A tenkrát to bylo.
 Štreka probíhala vcelku O.K. Vyfasoval sem nějaký mladší konópky, kteří s náma eště nehrnuli. Jeli jak slimáci, ale protože nekóřili kudyma se šine, nezbylo mně nic, než se plazit za nima. Tak sem jim hodil fóra a pak to rozmakal. Jednu točku sem bral tak nějak divně.  Smrčisko se blížilo sakra rychle. Nakonec sem to ustál, ale mělo to bejt echo. Do knajpy jsme doštatlili vo půl vosmý. V krku sahara, škopek zasyčel, pak nějakej čoklbuřt, další škopek a protože borci lepili zápisný tak sem to zazdil dvóma betonama.
  Celkem v pohodě sem nakopl paprču přez bajk a hrnul s partijó k Brnisku. Hodin jak na kostele a dom pár kilců. Tak se hantýrovalo co prej je New. Jak tak hrnu dolu z berglu najednou stál přede mnou čokl. Hamoval sem co to šlo, ale bylo to stejně na prd. Nejdřív kvikly brzdy, pak čokl a ve finále já. Hodil sem skobu  na asfalt. Ruka, noha a cemr pali, v bundířu lochna jak vrata vod paluše a v hóznách jak bys met. Ještě, že sem měl kokos na budce. Jinak by byla pali taky. Krviska jak při zabíjačce a aby to nebylo málo ten čokl mě ještě rafnul. Naštěstí měl voko z kašparovy krávy a trefil se do fusky. Dom sem doklapal ve stavu Kódlova mostu po nájezdu Švéďálů.
 Proto hantýruju, pokud jedeš na kole, dávej si majzla na lejtkaře a  kokos voz na budce imrvére nikdá nemůžeš gómat,  kdy se ti šikne.
 
Přesun na začátek strany

poslední úprava 26.04.2000 / vytvořeno a optimalizováno pro Netscape Communicator 4.72 / 800x600 / CE1250
(c) 1998 - 2000 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz