Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Pavel - Rakušák

 

 

V tym járu, co na Hradčana v Práglu přistál Husák z Čobolska, měli dva plotňáci v Prátru fajrunt. Profilcovaly perzy, ale ať čóhali jak čóhali, šilasy na tutáč palermo nezamáznó, tak kam vyhučet?

Mázli řepy do holpu, hodily čučku na pangét a zblikly plagát „ Wien in blau Donau- zenter Europe“  vlezný za dax. Vtrukli do varieté, program už valil na plný kule, tak hodily sedláčka na kraj pětkový brázdy.

Spíkr je zmerčil a gómnul podle vohozu, že kalósci só z Cajska. Hned k nim tiploval a klavíroval do štrycle aby zaševelili jak merčí na Rajch. Batles žádné ánunk, prndal a mistroval, vysazené na šlukování, kilem krát hodím blesk, kilem krát lapne žhavka.

  A už ho sáčkujó na pódium, málem ho hráblo. Baterky přifláknul na strop, v džankách vymáknul a pak vypláznul koksák. Eště že morgen natankoval beneli. Vaškem palca oplodnil rakušáka a ňahňal vo kolo péro. Ze startu kuřba, ale ve finiši palec chytal modré přeliv a  haluza dřevěněla. Jodovky kamer fičely do etéru, a do bedny házela čučku půlka Evropy.  Borec ale na finýto ufachčil co hóknul.

Nadupané sál békal a pod pódiem dva sokoli v šolně, hantýrovali, že to byla špica reklama zadara, a direktor hází do placu malé prezent, a do perutí mu mázli klíčky vod novodur vágenu, meďáka, s težkým zaměřovačem na haubně. 

Jak maníci dopilovali na čáru, filcky už číhačka, kde káru splašily, za jaký love, a tak bruslily na fízlárnu.

Po storce vo varieté šilci žhavily dráty, až kópily těžké kotel. Fal se nekonal, ale kadlata vysadily majlant za clo a cáluj! 

Kosové kalily cugem do Brniska vysomrovat krópy, a pila curik na čáru, zalepit krupicu.

V endu přisvištěli do paluše, betálná zobka, štikl vod Prýglu kde proběhla těžká spářka rumunskem a pinkl nestíhal valit čechr.

 

 

Slovníček: Wien in blau Donau- zenter Europe = Vídeň na modrém Dunaji – centrum Evropy

                


Přesun na začátek strany


poslední úprava 22.05.2019  /
(c) 2019 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz