Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Pavel - Novodur penály

 

Vokolo járu 19kilo šedesát vosum deka, myslivna už to nebere, ale za hlubokýho totáče, dyž morgen, Oskar rumploval fenstrem, a juhan hodil sicnu na betli, doklapala mutra. 

Kalósku vošolni se pofičíš na lont do perníku za mó mutrou. Na fleku, jak najedeš, hodíš savana hokna a vysoluješ chálku, aby v kirchu neprobíhal módr. Vrazila mu dvě pětky a mazanec na cuk.

Dvě pětky skásnul, zakuklil na fókačky s čechrem a svingoval durch Kykyrikýna Veselku u Bosonoh na stopa.

V tem járu autobán eště neufachali. Na vidlákově se babka v cajk upecnila, mázla kysanec a aby ševelil jak v kéru, co fotr a mutra. Hodila do placu meltu a makovou mňamku.

A jak jungšál futruje, a hantýruje, perza balí jajca a špek do cajtunku vod komárů. Dikson a hofírek pakoval fidlátka. Dal mlaskanec a pila curyk na stopa.  Jen co voplodnil kóřku klaplo to a přisvištěla Erena. V kabině tympl nebyl, a krom flečmenu mitfáry házela sicnu eště kocanda.

Čumpelík hópnul na korbu a zmerčil dva fungl novodur penály. Dal sedláčka, ale začlo chléstat. Ňúral a pak zapad do penálu,  žádná křeč, a s vasrůvkou vydrbal. Tvrdá klika, tak máznul chrupnu. Jak mezeroval  luft, tak měl fedry, zdvihnul dekl a vytrčil peruť, prubnót eši z rausu chléstá.

Do ovarů mu břinkl bugr a Erena hamovala. Kuzma vyhópl z penálu a málem ho hráblo. Zmerčil malý Waterloó  jak plátno vod van Gogha.

Pravingstón devět krucifixů, na štrece levingston,  pakl morgošů co měli ranu jak by se grymlovali. Jungvirt hópl na traťůvku a s mitfárou morgošům razily do bedny rovnó válku. Morgoši v rórách hnědé přeliv, málem ťuhýk, házeli furt barvu, čut těžké štyngec. Borci lapli kákoně a vošplóchali jim ksicht vod krve, a klavírovali jim do štrycle aby v závěsu mazali do nemálu.

Morgoši, přefláknutý pastelky, samé moncl, ale ani velké kiloš je na korbu nekópí.

Vyrédrovaní cigáni nic neklágčili, a hemoni te dane přibruslili aby mázli kopi flastr.

V endu kino, nikdo nic negóml a v kirchu čurina.

 

 

Slovníček: Erena= auto Praga RN,

                

 

.


Přesun na začátek strany


poslední úprava 16.02.2018  /
(c) 2018 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz