Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Libor ŠEVČÍK - Jak Krpál Bonapartů zfachčil mlatu u Slavkova 18 kilo bůra


 Celý story hodilo start vo celé jár dřív,to když malé Krpál Bonapartů tehdá už névětší véška Francie nechal zakrótit krčálem Burbonskýmu princátku. To fest nakrklo ruskýho kigála Sašu prvního. Te šel do holpecu s kingem Frantó prvím z Rajchu a voba byli nastartovaný na to, že krpáloví rozhodijó těžkým stylem sandál a pak mu hodijó mašlu.Dyž se to krpál domáknul hodil echo do Rajchu, že estli nestáhnó vocas mezi vanilky tak jim pude nakopat cemry a basta. Franta na tu hlášku hodil festovní kakáč a nechal na truc naklapat arcivévody Ferdy s pětavosmdesáti litrama borců do Bavorska, kde vyrámčili všecky paluše a zhulákali se jak ožungři z těch jejich tupláků.Pak se Franta se Sašem dohókali, kde si dajó scuka, jenže v Rusku tehdá fachčili vo deset dnů nazpátky, protože když staré hňup Julián vezl 1 kalendář do Ruska tak mu to trvalo asi destet dnů a ten pobuchceló tu dobu nevobracel lupeny.No a tak dyž rusáci vtrukli na Moravu Franta byl skoro vo půl litru kilců vpředu.Dyž to zgóml, hodil curig až ke Slavkovýmu. Tam se konečně scukli s rusákama. Teď jich byla betálná sajtna, a tak házely ramena a imrvére všude frčely betálný hlody na Krpála. Ten ale měl už v dózně progómaný nový fígle a křivý tunely se kteréma zamete celé špílplac.
 Morgen 2 prosinca byla kaltna a mlha taková, že bylo vidět jenom nudlu u fíky. Rusáci ze startu vymráčili Telnicu a Soklolnice, ale Krpál zůstával v pohodě, páč všecko valilo podle jeho tunelů. Nechal vydat trojitó dávku Ferari všem borcům a ti pak vtrukli skovaní v čódu na Pracké brda. Přeflákli všem levém mlatařům z rajchu brka, no a ti pak valili v kotrmelcích z brdu aus. Po poledni byla už mlata načisto Krpálova, Frantovi a Sašovi vosolil všechny borce a ti kteří nezařvali na fleku tak se naglgali v Žatčanským rybále, páč jim Krpál nechal šiškomrdama rozmlátit led. Všichni borci pak zagrebnovali z tý kaltnový vasry.
Krpaté Baonapart pak celéch deset jařin házel machra a byl největším mlatařem.Tak to bylo tenkrát během malty u Slavkova.

 


Přesun na začátek strany


poslední úprava 27.08.1999 / vytvořeno a optimalizováno pro Netscape Communicator 4.06 / 800x600 / CE1250
(c) 1998 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz