Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Aleš "Agi" Bojanovský - Křivá věž

 
Prolítlo už hafo jařin vod dob, co se dával do pucu Oltecové rathaus. To jednó véšky z Rathausu hodili drát jednomu známýmu borcovi, keré bóchal se šutrama a keré chodil do bódy k jednemu névymakanějšímu a nénabytěšímu mistrovi z Práglu. Sice se mu do Česka moc klapat nechcelo, ale když fotr prolepil ňáké škopek, nebylo co řešit. Hodil na sebe  mantl a solidní traťůvky a vodklapal. Ňáké jár krmil lepóchy rozumama toho šéfa z Práglu a když už byl skoro hotové, tak se vo něm domákli véšky ze Štatlu a že pré má naklapat do Brniska a helfnót jim s oltecovým Rathausem.
 Chceli po něm, aby zmákl Rathaus, keré nikde negómó a z kerýho budó všici, hlavně Cajzli paf. Ten namakené borec se menoval Pilgram. S véškama dohókal love za hoknu, hafo goldny pro sebe, ňáký cihle, vostatní matroš a pytel lováčů pro kalósky, co budó helfčit a do dvó metrů na to vlítli. Pomale začali bóchat na Rathausu. Ale pomale taky začlo goldny ubévat jak vasru v Priglu a tak Pilgoš hodil háček na véšky, aby přisypali ňáký další lovátory, že už nemajó ani na chálku, válce a matroš. Jenže véšky se začli krótit a dělat pupínky. Nechceli pustit ani ká, pré až bude celé rathaus komplet v cajku. To Pilgoša solidně vytočilo, takovó podělávku nečekal. Gómal sice, že véšky só křivý jak francózák, ale toto bylo aji na takovýho tvrdýho džekyla dost. Nédřív se pruboval s něma ňák dohókat, ale když viděl, že só tvrdí jak diamantový grimle, hodil těžkó myslivnu, jak je podělat.
 Dohókal se svéma poskokama, aby jednu věžičku ufachčili šórem, ale tak šórem, aby véškám z Rathausu z toho naskákaly na cemru pupeny. Celé Štatl se chodil na křivó věžku kókat, někdo se temu pecnil, někdo ne a některé jenom mávl haluzó, jako že se mu to ekluje. Taková ptákovina a jak to véšky naštvalo... Hodili drát Pilgošovi, aby fofrem naklapal na tepich. Pilgoš tam doklapal vysmáté a házel čučku po nabróšenéch ksichtech véšmenů. Ti mu tlačili do bedny, ať si z nich nedělá šorfky a věž hodí do pucu a ať lajnuje rovinu. Ale Pilgoš se začal lochčit a hókl:
 “ Hoši, vy ste křiví jak ta věžička na Rathausu. Žádné z Vás tu věž nenahodí do roviny. Bude všem ve Štatlu ukazovat, jak ste leví. “ a vodklapal do gébišu.
 Jen vypadl, tak všem spadla čelist, jaké to bude ve Štatlu průser. Chceli Pilgoša hledat, ale než se rozkévali, tak už byl dávno pali. Hókalo se, ža zahl do asi Vídňa , kde v kirchně svatýho Štěpky před všema Vídeňákama  házel machra, jak je dobré.
 A tak až do teďka kdo klape kolem oltecovýho Rathausu a hodí špíz na věžičku, góme jaké byl fakt Pilgoš machr. Takovó podělávku by už teď nikdo neufachčil. Ale eště hafo lidí ve Štatlu negóme, proč je tak šorem
 
Přesun na začátek strany

poslední úprava 26.04.2000 / vytvořeno a optimalizováno pro Netscape Communicator 4.72 / 800x600 / CE1250
(c) 1998 - 2000 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz