Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Aleš "Agi" Bojanovský - Jen tak

 
Kdyby někdo hodil tázanec, keré kusanec járu névíc žeru, tak asi hóknu, že jaro. To je náhodó maso... Už se pomalu startuje teplotechna, kosa a sněhy dó pali. Kocóři ukazujó vanilky, ťamani levný hadry a cimelíci drátujó vo sto šest. Do kosy se jim moc nechce a tak vylezó až když valí zoncna. No fakt, nebudu kecat, ale kosu ve Štatlu moc neprožívám. Jó, na berglách, to je inčí kafe. Hafo sněhu, bretle, k večeru ňáké groček a je pohoda, ale ve Štatlu, to je prd. Sníh přistane, chvilu se poflakuje jak boverák po ulicách a pomalu taje jak koc při céčku, takže ve finále je z něho jen nechutná břečka.
To jaro, to je jiné fofr. Fógli jedó zonky, travisko začíná chytat zelené přeliv a vůbec celé Štatl vožije jak Ajnkeslbuntes. Téden se dá v hokně, pokud Cajzli nevotravujó, ňák překlapat a do víkendu se dá v pohodě prodéchat. Když borec dorazí z hokny, tak není moc času na ňáké velké prohazunk, ale sténě se na to klepu. Tam, kde já déchám se dá hrnót na Rosňu – to je takové betálné plac pod Wilsoňákem. Samý prolízačky a blbiny, na kteréch se vyblbnó hlavně kindoši, ale ani choroši nezůstanó civět jak péra. Musijó házet solidního majzla na ty svoje dárečky, aby někde nehodili skobu, čápa, nebo aby si nepochrómali vanilky a plótve. To by se jinak muselo klapat do nemálu a to je dost hóby jarní idylka. Su rád, když na jaře lapiduchy nešpiznu, eště tak zubála, kerýho taky sice nemusím, ale aspoň mně hodí čuz na kelcny, esi tam nepasu ňákó lochnu. No a když nic nezgómne, tak to je teprv pohoda, moc neprožívám rozvrtanó chlebárnu.
Finále čtvrtýho metru je asi nélepčí. To už taky pomale začínám razit na Prigl. Prigl to je taková ta óbr-lóža za Bastrem. Je to tam supr, až na to že se tam s kindošama nadá bez újmy dostat. No ber to tak:
Jenom vylítneš na Portu ze šaliny, hned na tebe hókne čóglař a  nutí ti taliánskó vatu na špéli. Kindoš ze začne krótit, ať mu kósek kópím. Cuká se takovým stylem, že nakonec hrábnu do holstru a vytasím prkenicu. Chvílu je klid. Malé je celé zablemptané vod vatiska, ale hlavně je v klidu. To je pohoda ... Kolem šustijó bicyglisti jak vo život, ( Někdy doslova ) nevím kam tak hrnó. S takovó brzo natáhnó ráfek... , no ale je to jejich věc a jejich lajfka. Tak pomalu sme sjeli vatu a už na nás klepe další lákanec – malý šalinový káry na baterku. Je jasný, že další štreka bude tam. No jasný. A tak zase tasím love a malé už za dvě pětky valí na džipu... Pár  minut se tam motá a pak vyrážíme pali. Pomale valíme kolem glgjícího fóglčápa, kde só už někeří kalósci solidně fet. No není to špica, ať žije Prigl. Dole už gómu port se šífama. Bocman vohozené do bílýho mantlu a jako king hrne do šífu. Chvilu stojí za zubatým kolečkem, háže machra a vartuje, než se všeci nacpó do šifu. Jak bocmanovi kalósci vodjistijó laniska, tak šífec naklape na štreku po vasru.
Chvílu tady stepujeme, dávám majzla na kindoša, aby nehópl do vasru a hážeme curyk k Sirce. To je takové ten velké klacek s bambuló na vrchu, keré se fakt ksichtí jak sirka. Zas kolem prolítl ňáké splašené bicyglista s kokosem na dózně a jen taktak vybral maminu s kindrkáró
 Posedíme pod Sirkó, nachálujem labuťáky a pomale to hrnem na šmirgl. No, není ve Štatlu a hlavně na Priglu špicově ? Je. To Vám poslušně hlásím. Takže bacha, užite si jara a léta, hoknu berte v pohodě a nechytéte žádnýho nerva, aby se Vám nezasekla pikola, nestojí to za to ...
 
Přesun na začátek strany

poslední úprava 12.12.2000 / vytvořeno a optimalizováno pro Netscape Communicator 4.75 / 800x600 / CE1250
(c) 1998 - 2000 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz