Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Aleš "Agi" Bojanovský - Gample

 
Každé jár hrnu kópit gamplové atlas, abych gómal, keré gampl je na chálku a před kerým bych měl radši zahamovat, abych zjara ještě zgóml, jak štyngčijó blumy a jak fógli hážó do placu zonky.
Ale ještě sem ten atlas nekópil – buďto ho ve kšeftu nemajó, nebo na to zapomenu a nebo nemám rantále.
A tak z waldu dom casnuju akorát pravý gample, bedle a nejakýho sucháča nebo babču. U jinéch gamplů nésu zrovna pevné v kramflekách.
Kdybych měl sklóznót nějaké neznámé gampl, asi bych měl fédrama vanilky v pěst. Vono to totiž není čurina, sklóznót ňákó jedůvku, to už je pak konópkovi načisto volný, esli má eště tédeň dovču, že nezacóloval nájem, a rovnó háže lajfce bleskovó mávanó.
Naklape na tépich ke Kilošovi nahodit raport, jak to tady důle zakólel s gamplem.
Jednó sem potkal jednoho starýho pardála, jak klape z waldu, a ten měl v košu takový gample, že by se s tém votrávil snad celé štatl.
Von se ale jenom zalochčil a vařil, že je všecko v ókeju, že ty gample só na chálku, muchece só jedlý a hned ze startu mě ňákó žabinu nabídl.
Ať ju pré prubnu. Když sem to zgóml, co je to za potvoru, hodil sem zpátečku. Po tom by na tuty natahla ráfek aji kobra indická.
A tak nezbévá, než jít do kšeftu kópit ten atlas, ale asi aji potom budu chálovat jenom ty gample, který sem cháloval do teď, a ty vostatní nechám, ať zhnijó, nebo ať po nich zakalí ňáké jiné tróba.

.

Přesun na začátek strany

poslední úprava 12.12.2000 / vytvořeno a optimalizováno pro Netscape Communicator 4.75 / 800x600 / CE1250
(c) 1998 - 2000 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz