Brno roku 1243

Skok na stránku se seznamem povídekSkok na hlavní stranuPošta - napište mi
 

Radek "Pátračka" Drápal - Flétna

 
 Bóchám na Vystecu. Do haklu sem se dva járy přibližoval šmirglem a ales by bylo O.K., dyby mě párkrát nelapli . Su mošna. Šmirgl placku nemám vod tý doby, co sem si ju zacóloval na celé jár a jak sem hrnul z knajpy do kéru, tak mě ju šlukli ňácí jungšálští čóraři. To mě dožralo. Lepil sem za ňu tenkárt dva tácky. Imrvére kaufčit lupeny se mě eklovalo. To by koštovalo hafo chechtáků. Posledně mě lapli a chtěli, abych zacóloval pětikvalt. Honil sem machra a myslel že vezmu kramle. Vzal sem, to jo, ale akorát tak skobu na schodech a bylo to za litr. Do haklu sem dohrnul po štípačkách a bylo z toho “A”.
 Začal sem do haklu klapat na bajku. Celé jár to bylo gut. Pak ale začla kaltna. Co fachčit. Morgen sem do sebe kopl rumunsko a bylo to načisto rychtyg. Jak byla kaltna větší stópla i spotřeba rumunska. Jednou sem hodil skobu na glajzách. Dekoval sem se fofrem pali ale ňáké pošuk mně zramoval bajka a napakoval to do kandelábru. Jak doklapali šilci borec, cálnul dva litránky, já se křenil a hned mě bylo teplejc. Cáloval je totiž mně za bajk. Pak sem cáloval já borcovi za blaťál a bylo to za tři litry. Chvílu sem protestoval a když mě švestka dala zafučet do balónu, fofrem mně byl hic. Tyčka zelená jak ropucha a bylo to za další litr. Do haklu sem doklapal po štípačkách a bylo z toho “A”.
 Byl sem tak zdrblé, že sem ani neklepal. No nic hodil sem myslivnu, lapl goldnový lupeny našel numero, hodil drát a po haklu sem klapal do bódy pro flétnu na fáro. Hned ze staru sem lepil štyry litry a další litr koštujó pré závěrečky. Házel sem curig, ale šéfula mě hned hantýroval, že só nélevněší ve Štatlu. Do haklu sem zatím klapal s fotrem károu a v tajnosti fachčil flétnu na fáro.
  Závěrečky koštovaly  fakt litr, ale jak pro koho. Lepil sem taky litr, ale další sem vysolil za lampu červa pro šéfulu a Balantýnku pro toho fízla, co s náma hrnul. Abych ten glét vůbec dostal. Dělal jako by nic. Vtrukl ju do báglu a dal mně ňákej fungl papyrus. Za pár dnů sem hrnul na fízlárnu. Flétna tam fakt byla. Fáro už doma taky. Kámoš mně střelil stodvacku za pět litrů. Radostí sem se zhulákal jak dán.
 Druhé den sem hrnul do haklu fárem. V klídku si to smažím k parkecu před Vystecem. Jenže sem ňák blbě vodhad směr a na příjezdovce sem se přetlačoval s nějakým prasetem. Najednó z něho vylezla švestka a klapala rovnó ke mně a pré jestli gómu dopravní vyhlášku. Pohotvě sem odpověděl, že rychtyg a s čím pré chcó hodit helfku?!.
 Co zbévá dodat. Znova sem si fókl a tyčka byla vod večera zelená ne moc, ale stačilo to. Fáro mělo prolílé techničák , galuskový šuflata a já nezaschlou flétnu. Tak holt doschla už na fízlárně. Bylo to za tři litry a vo papíry sem přišel na štyry járy.
 Tak sem si řekl, že nejlepší je do fachy klapat šórem. Fízli só na vás krátký a zhulákat se člověk může kdy chce.


Přesun na začátek strany


poslední úprava 26.04.2000 / vytvořeno a optimalizováno pro Netscape Communicator 4.72 / 800x600 / CE1250
(c) 1998 - 2000 Bronislav MAREK
Náměty a připomínky můžete zasílat na marekb@hantec.cz